Kvaliteetkosmeetika

Hinnakiri Ripsmete Püsipikendamine

Ripsmete pikendamine48€
Ripsmete pikenduse hooldus 1 nädal19€
Ripsmete pikenduse hooldus 2 nädalat23€
Ripsmete pikenduse hooldus 3 nädalat30€
Ripsmete pikenduse hooldus 4 nädalat38€
Ripsmete panek ühe kaupa (1 tk)1€
Värviliste ripsmete panek (1 tk)1€
Sädelevate ripsmete panek (1 tk)1.90€
Swarovski ripsmekristallid (1 tk)1.90€
Püsiripsmete eemaldamine19€
  
Volüümiripsmete paigaldus55€
Volüümiripsmete hooldus (2-4 nädalat)26€ kuni 36€
 

 

RIPSMETEST

Pikad ja tihedad ripsmed muudavad silma ilmekaks ning pilgu salapäraseks ja sensuaalseks . Ripsmete pikkus, nende kaarduvus ja suund koos kulmude kujuga, võivad teha imet ning anda näole ainulaadse ja kauni sära. Tänapäeval võib igaüks saavutada sellise suurepärase tulemuse ripsmete püsipikendamise abil.

Kunstripsmete paigaldamine oli moes juba väga ammu, juba vanas Hiinas ja Jaapanis pikendasid kaunitarid enda ripsmeid, mida tõendavad iidsed gravüürid ja traditsioonilised maalingud nõudel. Just nimelt idamaadest tuligi ripsmete pikendamise mood Euroopasse.

Ripsmete püsipikendamise protseduur sai aga alguse Hollywoodist. Tänaseks on see saavutanud suure populaarsuse ja muutunud kõigile kättesaadavaks. Ripsmete püsipikendamine omab ilu kõrval eeskätt ka praktilisust – ei pea enam aega ega raha kulutama ripsmetušši peale. Ripsmete püsipikendused on asendamatud pidulikel juhtudel.

Aja jooksul on muutunud ka ripsmete püsipikendamise tehnoloogia. Pikka aega ei suudetud garanteerida nende püsivust, kuid tehnoloogia pidevalt täiustus.
Alates 2002 aastast võeti kasutusele uudne tehnoloogia, kus ripsmepikendused liimiti ühekaupa spetsiaalse ripsmeliimi abil inimese ripsmekarva külge. Uus suurepärane tehnoloogia teeb ripsmed lopsakaks ja pikaks, andes ripsmetele loomuliku välimuse ja pikaealisuse.

Inimese ripsmekarva eluiga on 90 päeva. Alguses on ripsmekarv väike ja kidur karvanääps ning mida täiskasvanumaks ripsmekarv saab, seda tugevamaks ja pikemaks ta kasvab.
Ripsmekarva normaalne kasvutsükkel koosneb neljast faasist: algfaas, keskfaas, kolmveerandfaas ning täisfaas. Ripsmete püsipikendamisel tuleb järgida kindlat reeglit, et lisaripsmeid tohib kinnitada alates poolest või kolmveerand kasvufaasis kuni täisfaasis pärisripsmetele. Kindlasti ei tohi kinnitada lisaripsmekarva veerand kasvufaasis olevale ripsmele, kuna väike pärisripsmekarv ei jõua hoida ripsmepikendust kaardu ja vajub silmadele ette (tekib kardina efekt) ja nii kahjustab ta kindlasti pärisripsmeid.

Ripsmete materjaliks on kas sünteetiline polüesterkiud, naaritsa kiud, siidi kiud.

Ripsmeid jagatakse nii pikkuse (8-15 mm) kui ka paksuse (0,10-0,25 mm) järgi. Ripsmetehnik valib ripsmete pikkuse igale kliendile individuaalselt, olenevalt kliendi ripsmete seisukorrast, silma kujust, kliendi eelistustest ja situatsioonist (kas igapäevaseks või pidulikumaks juhuks).
Ripsmete püsipikendamist kombineeritakse erinevate pikkustega – silma sisenurkadesse paigaldatakse tavaliselt kõige lühemad, silma keskossa keskmised ja silma välisnurkadesse pikemad – nii nad näevad välja kõige loomulikumad. Kui soovitakse „ nukusilma” efekti, siis paigaldatakse silma välisnurkadesse rohkem ja pikemaid ripsmeid.
Erinevate silmakujudega klientidele tuleks siiski ripsme püsipikendusi paigaldada erinevalt. Näiteks tavasilma puhul paigaldatakse pikemaid ja tihedamaid ripsmeid silma välisnurka. Mandelsilma puhul soovitatakse kogu rõhk panna silma keskossa, vastasel juhul pikeneb silm veelgi visuaalselt pikemaks. Väljapoole ulatuvate silmade puhul ei tohiks paigaldada väga pikki ripsmeid, max oleks 10 mm. Aukussilmade puhul on aga vastupidi, soovitataks paigaldada pikki ripsmeid, näiteks 12-14 mm. Inimesed, kes kannavad pidevalt prille, ei soovitata pikkust üle 12 mm.
Ripsmete püsipikendused võivad muuta silma visuaalselt ilusamaks, näiteks liiga kitsad silmad hakkavad mõjuma laiematena ja liiga ümarad silmad pikematena.

Lisaks mustadele ripsmetele on võimalik paigaldada pruune, siniseid, lillasid, punaseid ja rohelisi ripsmeid. Võimalus on paigaldada ka ripsmekristalle, mis annavad silmale imeilusa sära. Kristallid liimitakse ripsmetele spetsiaalse ripsmeliimi abil.

Ripsmete püsipikendamise protseduur koosneb järgmistest etappidest:
• Silmadelt eemaldatakse kogu meik
• Värvitakse pärisripsmed musta keemilise värviga
• Pestakse värv maha, kuivatatakse ripsmed õhupumba või puhuriga
• Kantakse pärisripsmetele eelhooldusvahendit, kuivatatakse ja kammitakse ripsmed
• Valitakse välja sobiva pikkuse ja paksusega ripsmed
• Liimitakse ripsmepikendused ühekaupa spetsiaalse ripsmeliimi abil päris ripsmekarva külge
Ripsmete püsipikendamise protseduuri soovitatakse teha ainult ilusalongis professionaalse ripsmetehniku käe all.

Pikendatud ripsmed langevad välja aja jooksul koos pärisripsmetega siis kui päris ripsmekarva eluiga on lõppenud. Väljalangemine toimub järk-järgult ja võõrale silmale märkamatult. Et säilitada ripsmete püsipikenduste (silmade) ilu, tuleks käia hoolduses iga 2-4 nädala tagant.

Ripsmete pikendusi soovitatakse eemaldada kindlasti ripsmetehniku juures. Selleks kasutatakse spetsiaalset liimi lahustavat vahendit, mis siis täielikult eraldab oma ripsmekarva külge liimitud pikenduse.

KODUNE HOOLDUS
- Ärge peske silmi 24 h jooksul pärast ripsmete püsipikendamise protseduuri. Et liim kuivaks täielikult, ärge ujuge ja külastage SPA-d 24 h jooksul pärast protseduuri.
- Vältige ripsmetele sattumast rasvaseid silmakreeme, meigieemaldajat ja õlisid.
- Dušši all käies pidage silmas, et šampoon ja palsami vesi ei voolaks üle ripsmete, kuna nad sisaldavad rohkelt õlirikkaid aineid.
- Ärge hõõruge silmi.
- Ainult vajadusel kasutage spetsiaalset ripsmetušši, mis on välja töötatud ripsmete püsipikendustele. Värvige ripsmeid ainult otstest, et mitte koormata liimitud ühenduskohti.
- Muretsege endale kvaliteetne ripsmekamm/hari. Harja osaga harjake ripsmete põhja ja kammipoolse osaga kammige ripsmete otsi.
- Kasutage spetsiaalset kaitsvat hooldusvahendit peale ripsmete püsipikendamist. Kandke vahendit 1-2 korda nädalas ripsmete juurtest otsteni, et püsiks ripsmete väline ilu.
 

KKK - Korduma kippuvad küsimused

Kas ripsmete püsipikendusi saab ise panna?
Ei. Ainult professionaalne ripsmetehnik võib garanteerida õige tulemuse. Ripsmed, mis on paigaldatud ise või mitte ripsmetehniku poolt, võivad põhjustada silmapõletikku, ripsmete üksteise külge kinnikleepumist ja nende ebaloomulikku välimust.

Kui kaua võtab aega ripsmete püsipikendamine?
Ripsmete püsipikendamine võtab aega umbes 1,5–2 h.

Kui tihti tuleb teha ripsmetele hooldust ja kui kaua see aega võtab?
Soovituslik on käia hoolduses iga 2-4 nädala tagant. Hooldus on vajalik selleks, et väljalangenud ripsmed asendada uutega. Hooldus võtab aega umbes 45 min.-1 h.

Kas ripsmete püsipikendusi võib värvida?
Võib küll, kuid selleks ei ole mingit vajadust, sest ripsmed näevad välja piisavalt kaunite ja tihedatena. Kui tekib tahtmine kasutada ripsmetušši, siis tuleb kasutada ainult veebaasil valmistatud tušši või, mis on spetsiaalselt väljatöötatud ripsmete püsipikendustele. Tavaline ripsmetušš sisaldab õlisid, mis võib liimi lahti sulatada ja põhjustada ripsmepikenduste eemaldumise. Keemiliselt värvitakse naturaalseid ripsmeid enne ripsmete püsipikenduste hoolduse protseduuri vastavalt vajadusele.

Kuidas peaks igapäevaselt hoolitsema ripsmete püsipikenduste eest?
Ripsmed ei vaja kodus erihooldust, nad on suhteliselt vastupidavad, kuid siiski on mõned soovitused mida peaks ripsmetehnik oma kliendiga jagama, kas siis suusõnaliselt või brožüüri näol.

 


Kas ripsmete püsipikendamine on tervisele kahjulik?
Ei ole kahjulik, kuna liimil ei ole kokkupuudet nahaga. Protseduuriks kasutatakse spetsiaalset kosmeetilist liimi, mis tavaliselt ei kutsu esile allergiat. Enda pärisripsmele ei tekita protseduur kahju, kuna ripsmete püsipikendused liimitakse ühe kaupa pärisripsmekarva külge ja koos langevad nad välja siis, kui oma ripsmekarva eluiga on lõppenud. Ainuke, mis võib tekitada kahju on ebaprofessionaalne ripsmetehnik, kes liimib ripsme püsipikenduse mitte ühele oma ripsmekarvale vaid 2–le ja enamale. Seega väljalangemisel, haarab oma ripsmekarv kaasa veel mitu ripsmekarva. On olnud ka juhuseid kui ühele oma ripsmekarvale liimitakse mitu ripsmepikendust.

Kas ripsmete püsipikendamine võib tekitada allergiat?
Ripsmete püsipikendamisel esineb kõrvaltoimet ja allergilist reaktsiooni väga harva, kuna spetsiaalne ripsmeliimi ja ripsmed läbivad põhjaliku dermatoloogilise kontrolli. Kuid siiski viimastel aastatel on kasvanud allergikute arv, kellel on individuaalne talumatus mingi välisfaktori suhtes. See ei tähenda aga seda, et kõik allergikud peaksid kategooriliselt loobuma ripsmete püsipikendamisest. Alguses tasuks proovida paigaldada mõned ripsmekarvad, et veenduda selles, et liim ei tekita punetust ja ärritust. Soovituslik oleks teha ka allergiatest antud toote suhtes. Tilgutada väike tilk liimi randmele ning jälgida reaktsiooni 24 h vältel. Kui punetust ja allergilist reaktsiooni ei teki siis on ripsmete püsipikendamise protseduuriks roheline tee avatud.

Kas ripsmete püsipikendused võivad jätta kunstripsmete mulje?
Ei jäta, kui silmakaarde on paigaldatud õige pikkuse ja tihedusega ripsmed. Liiga pikad ja ühepikkused ripsmed kogu silma ulatuse võivad mõjuda küll ebaloomulikena. Ripsmeid on erineva pikkusega (8–15 mm), paksusega (0,10–0,25) ja kaarduvusega J-Curl ja C-Curl.

Kas ripsmete püsipikendustega võib teha sporti, ujuda ja võtta päikest?
Ei soovitata ujuda 24 h pärast ripsmete püsipikendamist, kuna sellel ajal kuivab liim täielikult. Hiljem – ujuda basseinis, käia saunas, sportida jne., kõik on lubatud. Kuid tuleb meeles pidada, et mida vähem ripsmeid füüsiliselt mõjutada, seda paremini nad püsivad.

Kas läätsede kandmisel võib paigaldada ripsmete püsipikendusi?
Loomulikult võib, meditsiinilisi vastunäidustusi sellele pole. Kuigi peab olema ettevaatlik ja mitte puutuda ripsmeid, kui paigaldate või eemaldate läätsesid. Protseduuri ajaks on soovituslik läätsed silmast eemaldada.

Kas ripsmete püsipikendusi on võimalik eemaldada ja kuidas?
Seda protseduuri tuleks teha kindlasti ripsmetehniku juures. Selleks kasutatakse spetsiaalset liimi lahustavat vahendit, mis siis täielikult eraldab oma ripsmekarva külge liimitud pikenduse. Protseduur kestab umbes 30 min.

Kas ripsmete püsipikendusi võib koolutada?
Ripsmete püsipikendusi ei tohi koolutada mehaaniliselt pärast paigaldamist. Pärast paigaldamist võib murduda liimi ühenduskoht. Ripsmetel on juba algselt kerge kaarduvus. Kui enda oma pärisripsmed on väga sirged, siis soovituslik on kasutada termokoolutajat, mis soojeneb 85-120 Cº.